Březen 2006

Snowbording

31. března 2006 v 21:48 | Marky-tka
Prkno:
Čím dražší, tím lepší. Zní to divně, ale něco na tom je. Dobře odvedená odborná práce a kvalitní materiály něco stojí, takže se na koupi prkna nesnažte za každou cenu ušetřit. V žádném případě se nenechte zlákat nabídkou mnoha supermarketů, zaručujících ,,nejvýhodnější" ceny. Těch je totiž dosaženo použitím těch nejlevnějších materiálů a kvalita takových výrobků je tudíž často nadmíru pochybná.
Hlavně jde o to, že pevné a tlaku odolné dřevěné jádro, bez kterého se dobrý snowboard neobejde, je nahrazováno pěnovou výplní, takže v případě použití levného prkna při extrémním sportu, jakým snowboarding bezpochyby je, by se vám tato zprvu výhodná investice po pár svezeních nemusla vyplatit. Proto doporučuju raději navštívit některou ze specializovaných prodejen se snowboardovým vybavením , známé též jako ,,skateshopy", kde nejen že vám žádný podobný ,,pasnowboard" nenabídnou, naopak vám ještě odborně poradí s koupí všeho ostatního, co vám pohyb na prkně ulehčí a zpříjemní.
Dál budu o něco konkrétnější. Snowboardy dělíme do tří základních kategorií, podle toho, v jakém terénu a jakým způsobem je budete využívat:
1.Freestyle - prkno určené hlavně pro jízdu a skoky ve snowparcích a v podobných, pro snowboarding upravených terénech. Obecně se doporučuje, aby délka freestylového prkna byla o zhruba 10-15 cm kratší, než výška vaší postavy. Freestylový snowboard je zahnutý na obou stranách, což umožňuje ten nejvolnější pohyb při provádění veškerých triků a snowboardových parádiček, o nichž freestyle je.
2. Freeride - obecně je tavrem i konstrukcí podobný snowboardu freestylovému, jen by měl být o 10-20 cm delší.To proto, že freeriding se odehrává na zasněžených pláních a delší prkno se v těch záplavách prašanu tolik ,,netopí". Nutno však podotknout, že většině snowboardové veřejnosti bohatě postačí jedno prkno na obě tyto disviplíny.
3.Alpine - slalomová prkna se naproti tomu od těch předchozích liší zásadně. Tyto uzké snowboardy s rovnou patkou jsou určeny především k řezání vyžehlených sjezdových tratí a k rozrážení slalomových tyčí v honbě za setinami sekund. Tento druh snowboardingu má však spíš k lyžování a obecně je tato disciplína snowboardingu poněkud na ústupu. Raději na ni zapomeňte.
Boty:
No a do třetice všeho dobrého, poslední věcí bez níž se snowboarding provozovat nedá, je snowboardová obuv. I zde je nábídka široká a výběru vhodných bot je třeba věnovat asi největší pozornost. Bezpečná snowboardová bota by se měla skládat z vnitřní, vyndávací vložky se samostatným zavazováním a z vnější, o něco pevnější boty z kvalitního (umělého či přírodního) vodě odolné materiálu. Taková bota nejen že lépe fixuje a chrání kotníky a chodidla před zraněním, ale zároveň i mnohem snáze udržuje teplo při vašem celodenním pohybu na sněhu a v neposlední řadě se také jednodušeji suší večer u kamen.
PÁR OBRÁZKŮ:
ZÁKLADNÍ TERMINOLOGIE:
Goofy-postoj pravou nohou vpředu
Regular-postoj levou nohou vpředu
Backside-(bs), oblouk po hraně, kde jsou paty nohou ALE u rotačních triků je to rotace, kdy prvních 90° letí člověk zády s kopce
Frontside-(fs), kupodivu přesně naopak než backside
Ollie-odraz z patky snowboardu
Air-skok (jednotlivé skoky-triky mají svá jména, např. pochycení patky snowboardu "zadní" rukou se nazývá tail grab, nose grab - pochyt "přední" rukou špičky snb)
Switch-jízda na opačnou stranu (např. jezdec regular jede pravou nohou vpředu)
Carving-zatáčení a jízda po hranách
Handrail-zábradlí a ostatní železné překážky, které se ještě dále specificky nazývají (např. kink - "lámačka")
Boardslide-jeden z triků na zábradlí; může být buď frontside nebo backside, stejné jako u bs & fs oblouků
Grind-další trik na zábradlí; snowboard se neotáčí o 90° jako při boardslidu, ale je ve směru jízdy a zábradlí se "normálně" přejede
Half pipe-(HP; 1/2 pipe), U-rampa; v současnosti olympijská disciplina
Quarter pipe-(1/4 pipe), jedná se o jeden radius, z kterého se člověk odráží i do něj zpět dopadá
Contest-závod ve freestylu; v rampě, na skocích, na zábradlí …
Slope style-závod ve freestylu; nejedná se pouze o jeden skok, ale např. 2 skoky, zábradlí a 1/4 pipe; libovolné kombinace freestylových překážek, nejméně bývají 3
Drop-drop in - skok či vjezd po rádiusu do U-rampy; také skok např. ze skály či převisu
Snowboard byl vynalezen v Americe okolo roku 1965. Nepoužívala se ještě dřevěná prkna, ale jezdilo se na rozříznutý pneumatice. No a od r. 1998 je Snowboarding olympijská disciplína..! Snowboarding je sport pro mladý duše, ale nezáleží v jakém věku s nim začnete... A díky těmto všem nadšencům vznikla snowboardová kultura s typickým stylem oblíkání, mluvy a chování... K snowboarding patří adrenalin, a proto i lidi, co mají rádi snowboarding mají logicky rádi adrenalin.. Akrobatické triky vysoko ve vzduchu, vysoká rychlost při slalomu, jízda v terénu a skákání skalních převisů.. Řiká se, že začátek je celkem snadný... Stačí mít prkno, párkrát si sjed svah a už to jde samo.. Ale asi jak komu.. =)
Jízdní styly
Freeride - je nejpopulárnější, asi díky tomu, že je to hodně uvolněný styl. Je to kombinace freestylu a carvingu.
Freestyle - jde hlavně o jízdu v neupravených terénech, různě otočky, skoky a salta, ježdění ve snowparcích, U-rampy, a překážky.
Carving - rychlá a ostrá jízda po upravené sjezdovce

Piercingové šperky

31. března 2006 v 21:23 | Marky-tka |  Šperky
Bauchnabel Piercing Flower ShieldTitan Augenbrauen Piercing ConeBioplast Nasen Piercing Labrets Jeweled 1,2 mmBauchnabel Piercing Jeweled FlowersGOLD PLATED BAUCHNABEL PIERCING SCHMUCK HERZTitan Nasen Piercing JeweledZUNGEN PIERCING BARBELL HARDCORESilber Bauchnabel Piercing LoveAUGEN PIERCING SCHMUCK BARBELL ANODIZED PINK
Augenbrauenpiercing PearlAUGENBRAUEN PIERCING SCHMUCK UV STYLE LILA
Sun-piercing jazykaPirát - piercing pupíkuPiercing pupíku - motýlek bluePiercing pupíku - Ledový květPiercing pupíku - superstarPiercing do pupíku - modrý křížPiercing pupíku - duhový motýlek

Britney Spears

31. března 2006 v 21:18 | Marky-tka
Jméno: Britney Jean Spears
Datum narození: 2.12.1981
Znamení: střelec
Místo narození: Kentwood, Louisiana
USA
Britney se narodila učitelce Lynne a
pracovníkovi ve stavebním průmysluJemie.Jako malá vystupovala v televizní show pro děti. S JustinemTimberlakem.
Má staršího bratra
Bryana (25 let) a mladší sestruJemie Lynn (12 let)
Teď má ( jak určitě víte) mimčo
Seana Prestona a s manželem Kevinem...
Její máma
Její táta
A tady její bratr
Její ségra
Tady z manželem Kevinem.

Milan Baroš

31. března 2006 v 21:04 | Marky-tka
Datum narození: 28.10.1981
Místo narození: Vigantice, Česká republika
Znamení: Štír
Životopis: Jako první ze silné generace ostravských mladíků zamířil do ciziny. Když se v létě 2001 upsal Liverpoolu, zřejmě snil o jiném údělu, než osm měsíců leštit sedadla na tribunách a hrát za rezervní tým. Nevzdal se však a dnes patří mezi největší hvězdy českého fotbalu, je oporou reprezentace a idolem mnoha kluků, kteří právě zkoušejí štěstí v mládežnických týmech.

Milan Baroš se narodil 28. října 1981 ve Viganticích, "zázračné" valašské vesnici, odkud pocházejí také ligový útočník Radim Kučera a reprezentační obránce René Bolf. Jelikož v tamním fotbalovém klubu nebyla "přípravka", nastupoval už od pěti let za žáky. Na trávník ho přivedl táta, který hrával fotbal závodně na regionální úrovni. Po pěti letech projevil o Milana zájem Rožnov pod Radhoštěm, v roce 1993 poprvé oblékl dres Baníku Ostrava.
Dnes je Baroš považován za jednoho ze čtyř vyrovnaných útočníků, jimiž Liverpool disponuje. Za svůj osobní cíl v této sezóně si stanovil deset branek, potají sní o patnácti. Neotřesitelnou se stala jeho pozice v reprezentaci, kde vytvořil s Janem Kollerem základní útočnou formaci pro každý významnější zápas. Nyní přestupil z Liverpoolu do Aston Villy.


Vyvolený

24. března 2006 v 21:36 | Marky-tka
DanaJméno: Dana Bekakisová
Věk: 22 let
Povolání: asistentka
Záliby: tanec, hudba, společnost, cestování
Bydliště: Ostrava
Znamení zvěrokruhu: Beran
SannyJméno: Sandra Bartošová
Věk: 21 let
Povolání: polykačka ohňů
Bydliště: Moravská Třebová
Záliby: ohnivá show, hudba, auta
Znamení zvěrokruhu: Střelec
TonyJméno: Antonín Jalovec
Věk: 30 let
Povolání: provozní baru
Bydliště: Praha
Záliby: sport, kouření
Znamení zvěrokruhu: Váhy
KarinJméno: Karin Hovjacká
Věk: 18 let
Povolání: studentka
Bydliště: Ostrava
Záliby: malování, kreslení, psychologie, řízení auta
Znamení zvěrokruhu: Blíženci
PlutoJméno: Daniel Joao
Věk: 25 let
Povolání: supervizor telemarketingu
Bydliště: Brno
Záliby: sport, hudba, pařba
Znamení zvěrokruhu: Blíženci
KarolínaJméno: Karolína Vrbasová
Věk: 25 let
Povolání: knihkupec
Bydliště: Brno
Záliby: tanec, sex, cestování, masochismus, sebedestrukce, psychoanalýza
Znamení zvěrokruhu: Panna
MartinJméno: Martin Hranáč
Věk: 23 let
Povolání: umělec
Bydliště: Ústí nad Labem
Záliby: bowling, seriál Rodinná pouta, zpěv, hraní v divadle
Znamení zvěrokruhu: Lev
PetrJméno: Petr Stanovský
Věk: 24 let
Povolání: pojišťovací poradce
Bydliště: Ostrava
Záliby: sport, zábava ve společnosti
Znamení zvěrokruhu: Rak
MarcyJméno: Marcela Pašková
Věk: 25 let
Povolání: studentka
Bydliště: Příbram
Záliby: jízda na koni, na bruslích, tanec, módní a interiérové designerství, ruční práce
Znamení zvěrokruhu: Střelec
MarieJméno: Marie Kovácsová
Věk: 21 let
Povolání: pokladní
Bydliště: Praha
Záliby: hudba, četba, kino
Znamení zvěrokruhu: Rak
PavelJméno: Pavel Pelán
Věk: 26 let
Povolání: strážník městské policie
Bydliště:Hrotovice
Záliby: všestranné
Znamení zvěrokruhu: Vodnář
JakubJméno: Jakub Hajník
Věk: 27 let
Povolání: moderátor, muzikant
Bydliště: Praha
Záliby: muzika, sport - především florbal
Znamení zvěrokruhu: Lev

PityJméno: Petr Krejczi
Věk: 26 let
Povolání: Svobodné
Bydliště: Havířov
Záliby: Hudba, tanec, film
Znamení zvěrokruhu: Blíženci

Punk

23. března 2006 v 21:51 | Marky-tka
K punku neodmyslitelně patří styl oblékání. Úzké potrhané džíny, vysoké boty, rovněž něčím provokující tričko , kožená nebo džínová bunda. Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten řetěz, zámek(samozřejmě visací) , ale ti odvážnější si mohou vzít třeba i petlici, no konečně proč ne, že?!! A v neposlední řadě spínací špendlíky. V letních dnech jsou oblíbené pod kolena zastřihnuté kalhoty, nejčastěji červené(popřípadě jiné provokující barvy) a vysoké boty nahradí v tomto případě vietnamky. Oblíbená jsou i hadrová či kožená sáčka po vzoru SeX PISTOLS, ozdobená několika spínacími špendlíky. Nesmí chybět ani správný účes, ať už je to číro, bodliny nebo jen tak "rozcuchané " vlasy, to vše mnohdy barvené. A když pak vyjdete do ulic a lidé na vás čumí s otevřenou hubou, pak je to to pravé....
!!!Upozornění!!! Nechci nijak schazovat ty co se takto neoblékají a neberou punk jako životní styl...
No padají tu názory ve stylu, že móda nemá s punkem co dělat. Ráda bych jen podotkla, že Punk není jen o hudbě , ale je to především žívotní styl a punková móda je prostě formou provokace a protestu.....
Tak tyto piercingy jsou hezký!!!
PUNK NOT'S DEAD!!!
Punk nezemřel, punk stále žije a žije již tři desetiletí. V 70. letech nastoupila v GB (po vzoru US street-rocku)první vlna punku. Punk-rock se stal tím nejtvrdším co jste mohli na hudební scéně slyšet. Hudba nebyla nikterak složitá, zato rytmická a texty úderné, vyjadřující pocity a vystupující proti nespravedlnostem režimu, volající po anarchii a propagující anarchistické názory. Punk se udržel v povědomí celá 70. léta a ze scény ho nevytlačil ani metal, který svým nástupem vyvolal nemálo roztržek mezi punkáči a metalisty. Punk ovšem nezanikl , ba naopak nastupuje druhá vlna punku.....Mnozí dosud žijí v představách, že punk je strašlivý hluk, který nemá s hudbou nic společného. Tento dojem posiluje i konvencím se zcela vymykající zjev jeho vyznavačů. Punk, který šokoval agresivitou svého projevu, je výrazně melodický. Důležitá je tedy silná melodie a refrén, který si může opakovat publikum......
BOTIČKY:
TRIČKA:
DOPLNKY:

obrázky- jůůů

16. března 2006 v 20:06 | Marky-tka

Green day

15. března 2006 v 18:27 | Marky-tka

Carmen Electra

15. března 2006 v 18:12 | Marky-tka

Carmen Electra

Modelka, Herečka

Datum narození:20.04.1972
Místo narození:Cincinnati, Ohio, USA
Znamení:Beran
Životopis:Carmen se narodila v malém městečku White Oak v Ohiu. Pravým jménem se jmenuje Tara Leigh Patrick. V 9 letech byla vybrána pro studium na speciální škole pro tvůrčí a herecká umění "School of Creative and Performing Arts". Na této škole měla hodiny zpěvu a jako teenager tancovala v muzikálech a vytvářela své vlastní choreografie pro školní divadelní soubor. Jejím prvním velký úspěchem bylo získání nahrávací smlouvy v Los Angeles roku 1987, to jí bylo zrovna 15 let.

Pak se přestěhovala do Minneapolis, kde žila její vlastní a nevlastní sestra. Začala si zde vydělávat peníze jako modelka v některých obchodních domech. V roce 1991 se Carmen přestěhovala do Los Angeles v Californii, kde se seznámila se zpěvákem Princem, který jí pomohl změnit jméno na Carmen Electra. V roce 1992 po všech setkáních a zkoušeních s Princem, podepsala smlouvu s jeho společností "Paisley Park Records label". Princ s ní začal spolupracovat, jelikož se mu zdála jako bohyně. Dostal ji do různých reklam, do časopisu Rolling Slone a na MTV.

Po dlouhém trápení Carmen vydala svoji první desku, ale byl to propadák. Videoklip k singlu "Go-Go Dancer" byl zřídka pouštěn na MTV a když se v červnu 1992 objevil singl "12", její smlouva šla přímo do koše. Carmen byla ukázková hvězdička, která rychle vyroste a zase velmi rychle spadne. Její jméno Carmen, už po roce nikdo neznal.

V roce 1995 Carmen zapracovala sama na sobě a začala vystupovat v "Nickelodeon show ALL THAT". V březnu 1996 Carmen pózovala nahá pro Playboy a natočila pro něj i video " PLAYBOY CHEERLEADERS ". Kromě toho byla v MTVshow - Loveline. 4. října 1996 Lisa Berger (programová víceprezidentka MTV) oznámila, že Carmen Electra vystřídá
Jenny McCarthy v MTV show - "SINGLED OUT". Smlouvu dostala na 65 dílů. Carmen perfektně pasovala pro tento pořad, takovou osobnost show MTV potřebovala. Byla talentovaná, sexy, elegantní a vítaný přírůstek pro MTV.

V lednu 1997 New York Daily News oznámil, že Carmen jde nahradit
Pamelu Lee Andersonovou v seriálu Pobřežní hlídka "Baywatch". Carmen se občas také objevila v seriálu "Baywatch Nights". V dubnu 1997 získala smlouvu na 4 roky na místo Pamely Anderson. Objevila se také v komické knize, kde se stala národním mluvčím Budweiseru a získala malou roli v "Dust & Stardust" (Prach a hvězdný prach). Film byl o Hollywoodu.

Ve filmovém průmyslu výrazněji zazářila významnou rolí v komedii Sexuální praktiky pozemšťanů "The Mating Habits of the Earthbound Human" (1999). Komedie, kde neviditelní mimozemšťané sledují námluvy mladého páru - hezouna Billyho a sexy Jenny, už od trapného prvního setkání v přeplněném nočním klubu, následovaném dalšími schůzkami, až k nevyhnutelným obědům u budoucí tchýně. O rok později se objevila v komediálním hororu Scary Movie - Děsnej biják "Scary Movie" (2000). Komedie, která kopíruje hororový film Vřískot a parodicky cituje z celé řady dalších známých hororových scén. O další rok později si zahraje menší roli ve filmu Skousni to! "Get Over It" (2001), kde si hlavní roli zahrála
Kirsten Dunst. V současnosti žije Carmen Electra v Los Angeles.

Emma Watson

15. března 2006 v 17:50 | Marky-tka
Životopis:Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie.Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý.

Emma Watsoni počtvrté ztvárňuje lehce knihomolskou, ale velmi vřelou Hermionu Grangerovou, která se ve čtvrtém dílu vrhá i do jiných dobrodružství, než jsou ta, která jsou vepsána v knihách. Její role Hermiony byla sice první příležitostí, kterou ji svět profesionálního herectví nabídl, avšak její přirozený talent byl zřejmý již od raných let.

Její vynikající výkon v roli Hermiony jí po světě zajistil přízeň fanoušků a prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, kterou získala hned dvakrát. Samozřejmě za Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Za roli v Harry Potter a vězeň z Azkabanu získala díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma se v současné době snaží skloubit hereckou kariéru se školními aktivitami.

Baví ji hokej, házená, tenis a atletika. Zajímá se o umění a chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení. Mezi její oblíbené aktivity také patří navštěvování přátel a rodiny, cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv.
Emma Watson

Avril Lavigne

13. března 2006 v 20:59 | Marky-tka
Jméno: Avril Ramona Lavigne
Datum narození : 27.9. 1984
Místo narození : Napanee, Ontario, Canada
Znamení : Váhy
Sourozenci: Matt a Michalle
Přezdívka: Wild child
Výška:157 cm
Váha: 55 kg
Proslov: " Asi vypadám jako drsná holka - a já jsem - ale uvnitř? beznadějná romantička."
Avril není typickou mladou popovouprinceznou, ve skutečnosti je přesný opak Brytney Spears.Je divoká skejtařka, která má ráda punk-rockovou hudbu.Začala zpívat už v 2 letech.V kostelním sboru.Ve 13 letech začala skládatvlastní texty a hrát na kytaru.Když byla ještě malá, zpívala si v pokoji a bylo jí jedno.jestli jí někdo slyší nebo ne.Má staršího bráchu a mladší ségru.Avril zpívá se svou kapelou. Avril si zahraje i malou roli v jednim filmu !!!
Rock-ten je můj !
To jsem já !
Ahojkyyy !
Tak co jak vypadám ?
Click to view full size imageClick to view full size imageClick to view full size image

obrázkyyy

13. března 2006 v 20:54 | Marky-tka

VALENTÝN

13. března 2006 v 20:28 | Marky-tka

historie

Svátek sv. Valentýna je rozšířený po celém světě a v posledních letech se stále více slaví i u nás. A není divu. Vždyť kdo z nás by nechtěl oslavovat jednu z nejkrásnějších věcí v životě - lásku? Ale víte, proč zrovna 14. února? Proč ne třeba v květnu? Máj je lásky čas.
Sv. Valentýn není výmysl dnešní doby, je skutečnou historickou osobností. Kdo sv.Valentýn vlastně byl? Moc o něm nevíme, jen lze z dokumentů vyčíst, že zemřel v roce 269 a byl prohlášen svatým. Vykonával v Římě kněžský úřad v době panování císaře Claudia II. Gothica (268-270) a vypráví se o něm spousta legend.
Začneme legendou ze starého Říma, která vypodobňuje Valentýna jako velmi ctnostného, počestného a moudrého člověka. O jeho moudrosti se doslechl dokonce i císař a povolal si Valentýna k sobě. Nešetřil chválou a neskrýval obdiv k Valentýnovi, posteskl si také nad okolnostmi, proč se Valentýn nemůže stát přítelem císařovým. Protože Valentýn, ač tak moudrý a vzdělaný, věří těm pověrám (měl na mysli křesťanství). Jenže Valentýn namítl, že císař je tím, kdo věří pověrám.
Císař nakázal městskému prefektu Astoriovi, aby na sebevědomého Valentýna dohlížel. A aby byl Valentýn pod důslednou kontrolou, vzal si Astorius Valentýna do domu. Tam se setkal s velmi krásnou, ale nevidomou dcerou prefekta. Astorius požádal Valentýna, aby se modlil za dceřin zrak. Valentýn tak rád učinil, protože v sílu modliteb věřil a dívku si zamiloval.
Zázrak se opravdu stal a dívka opět spatřila světlo světa. O zázračném uzdravení si povídal celý Řím. Pohané odmítli věřit v ten zázrak a vtrhli do domu prefekta, Valentýna odvedli a za městem mu oddělili mečem hlavu od těla. Navzdory trpkému osudu se stal sv.Valentýn patronem věrných a čisté, oddané lásky.
Také křesťané přejali tento starobylý zvyk a spojili jej se svým světcem Valentýnem, mučedníkem za vlády císaře Claudia II. Duševně nemocný císař se prý rozhodl zrušit manželství, neboť ženatí muži podle něj nebyli dobrými válečníky. Kněz Valentýn však přes císařův zákaz tajně dál oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal dceři vězeňského dozorce před svou smrtí zakončil slovy: "Od Tvého Valentýna". A tak od té doby si v den svátku Sv. Valentýna posílají a dávají zamilovaní lidé tyto "Valentýnky" s vyznáním lásky.

Zvyky a pověry

· svobodným dívkám napoví jaký bude jejich ženich podle toho, jakého ptáčka v tento den uvidí:

SÝKORKA - námořník
STEHLÍK - boháč
HOLUBICE - dobrák
MODŘINKA - velmi šťastný člověk
KOS - farář
DATEL - další rok zůstane dívka bez ženicha

· na sv. Valentýna by měli všichni zamilovaní dodržovat:

  • snídaně - valentýnovský toust s máslem a sypaný skořicovým cukrem
  • svému miláčkovi potají předat bláznivý dárek, jehož účelem je překvapit i rozesmát
  • zamilovaní si píší zamilovaný vzkazy
  • v tento den se myslí také na rodiče - sladkosti, kytičky
svým domácím mazlíčkům uvazujeme červenou mašli
květomluva
Nejlepším a nejčastějším vyjádřením lásky a přátelství jsou, byly a budou květiny. A každá květina něco o vypovídá, každá něco znamená. Proto lze vybírat květinu nejen podle toho, která se nám líbí, ale i podle toho, co říká.
BEZ - nenech mě dlouho čekat
BLEDULE - musím s tebou mluvit beze svědků
FIALA - toužím po tobě
HYACINT - jsi skvělá
CHUDOBKA - hodně štěstí
JABLOŇOVÝ KVĚT - nerozumím mluvě tvých očí
JIŘINKA - popřej mi více trvalé lásky
KAKTUS - naše štěstí bylo krátké,trvalo jen okamžik
KAPRADÍ - miluji tě od prvního setkání
KARAFIÁT BÍLÝ - nenechávej mne v nejistotě
KARAFIÁT ČERVENÝ - trápí mne tvé otálení
KOPRETINA - tvá krása je jen pýchou
KONVALINKA - mám tě ve svém srdíčku
KOSATEC - tichá voda břehy mele
LILIE - skromnost, nevinnost
MACEŠKA - trápíš mě
MODŘÍN - kdyby tě vše opustilo, přijď ke mně
NARCIS BÍLÝ - tvá hrdost hraničí s nafoukaností
NARCIS ŽLUTÝ - i když jsme se pohádali, stále na tebe myslím
OŘECH - zevnějšek spanilý,vnitřek .....
PAŽITKA - lásce nikdo neodolá
PETRKLÍČ
- kdo je pánem tvého srdce
RŮŽE BÍLÁ - nadevše je čisté svědomí
RŮŽE RUDÁ - náležím zcela tobě
RŮŽE RŮŽOVÁ - jsi krásná
RŮŽE ŽLUTÁ - závist, mlčení, nevěra
SASANKA - chci se s tebou setkat
SNĚŽENKA - tvé oči nelžou
TŘEŠŇOVÝ KVĚT - budeš opětovat moji lásku?
TULIPÁN - pýcha předchází pád
TULIPÁN ŽLUTÝ mám tě dost
VANILKA
- vítězství je tvé
ZIMOLEZ - miluji tě stále víc
ZVONEK - kdy tě zas uvidím?
VALENTÝNSKÉ SMS:
Jsi má láska, jsi můj sen, Tobě patří dnešní den. Jenom s Tebou chci se smát a věrně Tě milovat. Zažeň z tváře každý stín, vždyť je svatý Valentýn!!
Ke svatému Valentýnu Ti z lásky verše posílám, jen co budem spolu, sladkou pusu ti dám! Srdce mé Ti z lásky daruju, protože Tě tolik miluju!!
Na svatého Valentýna srdíčko své otvírám, že jsi moje velká láska, stále na Tě vzpomínám a polibky do dáli za tebou já posílám..
Dnes, když Valentýna máme, dnes, když se tak dlouho známe, chci Ti říct lásko má, že jsi ta jediná, co v mém srdci místo má. Milion hubiček posílá tvůj mazlíček;)
Tímto Ti chci krásného Valentýna přát, abys věděl, že je tu někdo, kdo Tě má rád. Popsat, co cítím se tak lehko nedá- chci, abys věděl, že Tě mám moc ráda!
Ach, jak krásný Valentýn, lásko má, i když jsi ode mě na míle vzdálená..
Co vlastně znamená svatý Valentýn? Je to den jako každý jiný? NE!! Je to náš den- den zamilovaných!!
K svátku svatého Valentýna Ti přeji: Za prvé, aby se Ti splnila ta nejtajnější přání. A za druhé, abych byla přímou součástí bodu jedna.. :))
K Valentýnu zprávičku, odpoledne kytičku, po večeři spoustu pus a v postýlce orgasmus! :)
Miláčku, na toho našeho Valentýna.. Budu rukou objíždět Tvé rysy obličeje, zavřená víčka Ti pohladím, a když se Tvůj ret pousměje, něžně Ti ho políbím. Nebezpečně sjedu svými prsty níž, Tvému bříšku polibky daruju, pak i dál.. Kam?! To víš. A to všechno proto, protože Tě miluju!
Na svatého Valentýna jenom JÁ a žádná jiná!!
Valentýnku, moje lásko, dneska Tobě posílám. Ať víš, že neustále pro Tebe místo v srdci mám!
Miláčku, proč slavit svatého Valentýna právě 14. února? Každý den, když jsme spolu, je přece dnem zamilovaných!!

Bibi Blocksbergová

13. března 2006 v 19:33 | Marky-tka
O čem je " Bibi a tajemství modrých sov" ???Sidonie von Krosigk
Bibi trávila příliž mnoho času čarováním - a příliž málo času studiem.Jelikož jsou její známky z metematiky strašlivé, musí jet místo na letní tábor do internátní školy.Ředitel je podivín,který
se snaží rozluštit různá tajemství a Bibina spolubydlící Carina je klonem Britny Spears.
Naštěstí se Bibi rychle spřátelí se spolužačkou Ellou,která je však od nehody upoutaná na vozík.
A samozřejmě by to nebyla Bibi ,kdyby se nepokusila Ellu dostat zpátky na nohy - protože jí
čarodějnický kodex zakazuje zasahovat lidem do života.Ale když zaslechne pověst o moci podivuhodných sov, rozhodne se je najít v tajné jeskyni. Ale i někdo další ví o magické síle modrého prášku : Bibina největší protivnice Rabia von Katzenstein ( přeloženo - Rabia z Kočkoštainu).
Bibi nakonec jekyni najde i s kozelnými sovy. Ale zadrží je háček ,že se sovy nedají posadit na sloupoví je tak...Ale jelikož Ella je nadaná po matce v matematice,rozluští ,že se sovy musí umístit na sloupoví tak ,aby vytvořily pentagram ( pěticípá hvězda )... Holkám se vše podaří a vejdou do sovami vytvořeného světla. Tam Ella bude moci chvíli chodit a potká své zesnulé rodiče.Ella od matky dostane porcelánovou sošku sovy...Když vydou stojí před nimi čarodějnická rada a Rabia.
Rada rozhodne,že Rabia o svou moc přijde.
Když ale Ella smutní ,že v jeskyni nic nenašly upadne jí sova...uvnitř té sovičky je modrý soví prach.
Po zafoukání větříku se z porcelánové sovy stane opravdová a název "konejšící sova" je opravdu na místě!
Szene mit Monica Bleibtreu (Mitte)Sidonie von Krosigk, Marie Luise Stahl (v.l.n.r.)Ulrich Noethen, Sidonie von Krosigk, Katja Riemann, Edgar Selge (v.l.n.r.)Frederick Lau, Sidonie von KrosigkSidonie von Krosigk, Elisa Becker (v.l.n.r.)Edgar Selge, Corinna HarfouchMarie-Louise Stahl, Sidonie von Krosigk (v.l.n.r.)Sidonie von Krosigk, Frederick LauCorinna HarfouchSidonie von Krosigk, Marie Luise Stahl (v.l.n.r.)Anja Sommavilla, Elea Geissler, Monica Bleibtreu (v.l.n.r.)

VTIP 9

13. března 2006 v 19:18 | Marky-tka
Andrej říká své ženě: Ty si tak plnoštíhlá,že kdyby tě chtěla moucha obletět okolo pasu,tak
by zdechla.

VTIP 8

13. března 2006 v 19:18 | Marky-tka
-Modlíte se doma výdy před jídlem?
ptá se policista kolegy.
-Ne,proč? Moje žena výborně vaří!

VTIP 7

13. března 2006 v 19:17 | Marky-tka
Do you speak English?
-Prosím?
Do you speak English?
-Prosím?
Hovoříte anglicky?
-Yes!

VTIP 6

13. března 2006 v 19:16 | Marky-tka
Naštvaný host v restauraci hlasitě volá na vrchního:
Pane vrchní máte zacpané uši.
A vrchní na to:
Moment zeptám se v kuchyni.

VTIP 5

13. března 2006 v 19:15 | Marky-tka
Novomanžel se ptá své ženy:
-Proč už půl hodiny držíš tu spepici za krk?
-Vařím!
-A to takhle?
-No,vždyt tady se píše: Slepici půl hodiny mírně dusíme.

VTIP 4

13. března 2006 v 19:14 | Marky-tka
Policista zastaví mladou řidičku:
-Nevíte, co znamená tato dopravní značka?
-Nevím,ale zeptejte se támhle v trafice,ten děda ví všechno možné.