Červenec 2007

♥ Hovawart ♥

31. července 2007 v 23:25 | Marky-tka |  ♥ Psí plemena ♥
Hovawart
Hovawart je plemeno psa, původem z Něměcka. Jedná se o poměrně mladé plemeno, jehož název a původ pocházejí z období středověku. Jméno tohoto plemene vychází z pojmenování "Hofewart"-hlídací pes šlechty a "Hof"-dvůr a "warten"-hlídat. Je vyšlechtěný ze selských psů z horských oblastí Schwalzwaldu.

♥ Bullmastif ♥

31. července 2007 v 23:16 | Marky-tka |  ♥ Psí plemena ♥
Bullmastif
Bulmastif se dříve používal jako hlídač. Při jeho šlechtění byl dán důraz na to, aby byl pes ve výsledku vytrvalý, silný a rychlý. Postupem času se rozšířil do celého světa, avšak i když má mnohem více kladů než jeho protějšek rotvajler nikdy ho nepřekonal v míře oblíbenosti. Bulmastif se sice poměrně hůř vycvičí, svoje pány ale brání za všech okolností.

♥ Bernardýn ♥

31. července 2007 v 23:07 | Marky-tka |  ♥ Psí plemena ♥

Bernardýn
Bernardýn je plemeno psa, které je neodmyslitelně spjato se zachraňováním lidí z lavin. To je však sporné. Co je jisté je to, že Hospic sv. Bernarda svého času choval tyto psy již od roku 1660, používal je však pro tah. Bernardýn je opravdu obrovský pes, který se rozhodně nehodí do města, průměrně se dožívá 11 let.

Historie plemene
Plemeno vzniklo již ve starověku pro účely tahu. Nejspíš ve na území Švícarska usadil při průchodu římské armády. Původně byl nejspíš krátkosrstý a agresivní, to vymizelo a poté bylo znovu obnoveno pomocí křížení s novofundlandským psem a něměckou dogou. První standard plemene je z roku 1880.

Popis těla
Bernardýn by měl být vzhledově impozantní a harmonický, dobře osvalený pes.Mohutná a impozantní hlava s přátelským pohledem,oči jsou středně velké,přiměřeně hluboko vsazené,okraje horních i spodních víček má malý záhyb. Hoření pysky jsou silně vyvinuty převislé,dolní okraj tvoří dlouhý oblouk,koutky jsou viditelné. Ušní boltce jsou jemné,trojúhelníkového tvaru se zaoblenou špičkou,zadní okraj boltců lehce odstává a přední přiléhá k lícím. Má velmi hustou srst s bohatou podsadou,jsou dvě variety krátká a dlouhá srst.Ocas je velmi silný, dlouhý a těžký,měl by dosahovat nejméně k hleznům,v klidu visí rovně dolů nebo je lehce stočen nahoru v dolní třetině,při vzrušení je nesen výše. Tlapy jsou široké,uzavřené se silnými vyklenutými prsty,jsou pevné. Bernardýn je většinou velmi dobře osvalen.

Nároky a chování bernardýna
Pes má velmi přátelskou povahu,je vyrovnaný, rozvážný,chytrý a učenlivý.Miluje svou rodinu a uznává svého pána.K dětem je jemný a citlivý. Rozhodně se nehodí k životu ve městě, na vesnici je dobrým hlídačem.Rozhodně není tím lenochem, kterého si každý představuje. Pes,který je v dobré kondici se s Vámi bude honit a jinak dovádět. Je plný energie a síly,kterou využívá jen v krajním případě. Dobře snáší nízké teploty, vzhledem k jeho alpskému původu. Může žít trvale venku, hůře snáší vysoké teploty a proto je nutné ,aby měl vždy možnost úkrytu ve stínů např.pod stromem.V období růstu je náročný na kvalitní potravu.

  • Země původu - Švícarsko
  • Zbarvení - hnědá žíhaná, oranžová, červenobílá
  • Výška - 61-71 cm
  • Váha - 50-91 kg
Fotky:

♥ Anglický buldok ♥

31. července 2007 v 22:59 | Marky-tka |  ♥ Psí plemena ♥
Anglický buldok
Anglický buldok se dříve používal ke zvláštním účelům - k zápasům s medvědy a býky. Vznikl křížením mastifů a teriérů. Dnes se buldoci chovají především pro výstavy. Má často zdravotní problémy. Má roztomilou povahu, jinak se mu říká tarač.

♥ Dobrman ♥

31. července 2007 v 22:51 | Marky-tka |  ♥ Psí plemena ♥
Dobrman
Dobrman je psí plemeno vyšlechtěné v Německu v 19. století za účelem obrany a hlídání pána. Je největší z pinčů. Dnes se používá jako služební pes a společník.

Sheltie

31. července 2007 v 22:38 | Marky-tka
  • Sheltie
Shetlandský ovčák, sheltie, je plemeno psa původně vyšlechtěné k hlídání a shánění stád ovcí. Toto plemeno se považuje za výsledek křížení dlouhosrstých kolií s domácími psy na Shetlandkých ostrovech, ale zřejmě má více krve původních keltských ovčáků. Sheltie je známá už od 18. století.
Sheltie je nenáročný, odolný a přátelský pes, v současnosti se chová také jako společník.

Kuvasz

31. července 2007 v 22:25 | Marky-tka
Kuvasz
Kuvasz je mohutný pes vyskytující se už od středověku, první standard je avšak až z roku 1921. Kuvasz údajně pochází z tureckého kavas, což znamená strážce. Někdy se mu říká maďarský pastevecký pes. Má huňatou vlnitou srst a silné zadní nohy.

Německý ovčák

31. července 2007 v 22:13 | Marky-tka
Německý ovčák
Německý ovčák je plemeno psa, pocházející z Německa. Je to nejrozšířenější služební plemeno - používá se k ochraně majetku i k práci policejní, záchranářské, vodí slepce. Kdysi byl německý ovčák zneužit k hlídání zajatců v nacistických táborech.

Border kolie

31. července 2007 v 22:01 | Marky-tka
Border kolie
Charakteristika
Border kolie je často hodnocená jako nejinteligentnější psí plemeno. Často se objevuje v nejrůznějších tabulkách snažících se měřit psí inteligenci na na prvních příčkách. V nahánění stáda ovcí nemá konkurenci, stejně tak výborná je v různých kynologických sportech jako jsou třeba agility, obedience, flyball, ale používá se i k canisterapii a jako vnímavý společník. Pokud má vhodného pána, je z ní příjemný společník toužící splnit každé pánovo přání. Je to pes pro každou legraci, pro každý psí sport. Je to pejsek fyzicky zdatný a odolný nepřízni počasí. Nesnáší hrubost, psychický nátlak, zklamání a fyzické či psychické tresty ze strany pána. Border kolie je schopná naučit se stovky "kousků", ale jako všichni psi, žádný se nenaučí drilem a pod výhružkou trestu. Border kolie je neagresivní plemeno, které se velmi hodí k dětem. Border kolie jsou velmi citliví psi a potřebují jemné vedení, často jsou schopni předvídat povely předem.

Obrázky očíček

30. července 2007 v 15:12 | Marky-tka |  ♥ Zdobení těla ♥

Emo botičky

29. července 2007 v 20:50 | Marky-tka
Emily Rox Cowgirl BootsEmily Logo Ankle BootBoard To Death: NeeChee EditionKitty Chex Hi-TopsGypsy Floral Hi-TopsKitty Chex CreepersBoard To Death

Emo šaty

29. července 2007 v 20:42 | Marky-tka
MINIŠATY ES *PUNKER PLAID STRAPLESS* 044MINIŠATY ES *BUTTON* 046

Emo trička

29. července 2007 v 19:44 | Marky-tka

Emo sukně

29. července 2007 v 19:35 | Marky-tka

Emo Girls and Boys

29. července 2007 v 19:13 | Marky-tka

Emo Boys

29. července 2007 v 19:07 | Marky-tka

Emo Girls

29. července 2007 v 18:31 | Marky-tka

*Básničky*

23. července 2007 v 12:42 | Marky-tka |  ♥ Básničky ♥
DůVoD pRo SlZy
Pro lásku trpěla,
nedává to znát.
Když fotku jeho držela,
na nebohou dívčinu
žalost byla se podívat.
On si jí nevšímal,
srdce jí bolelo.
Avšak,
když se jí do očí podíval,
život by dala za něho.
Osud jí nechce dát,
co by si přála.
Taková láska jedné dívky
objevuje se zmála.
DoPiS
Přiletěl Ti dopis z lásky,
ale teď si dělám vrásky,
odpoví či neodpoví,
to mé srdce nenapoví,
miluji Tě strašně moc,
sladké sny a dobrou noc.
JdI zA sVíM sRdCeM
Jdi za svým srdcem,
jdi za tím co ti káže,
jdi za svým srdcem,
cestu ti ukáže.
Jdi za svým srdcem,
slyš jeho hlas,
jdi za svým srdcem
a mě tu nech stát.
JsI
Jsi ten nejkrásnější sen,
co nastává v noci,
když se setmí,
když odchází den.
Jsi zlato třpytící se nebem.
Jsi polovička Tvého srdce,
jsicpolovičkou mého srdce,
které spolu až k nebi nesem.
Jsi vítr projíždějící mými vlásky
směřující k nekonečnému moři,
moři, v kterému jsem s Tebou zažila
chvíle plné lásky.
Jsi oheň, co v Tvém těle,
co dotýká se mých trů směle.
A navždy Ti teď slibuji,
jsi ten, koho věrně miluji........
ZkLaMáNí
Tak žijem od pondělí do pátku
V sobotu do hry chybí hráč
Slyším v telefoním sluchátku
Jen dlouhé mlčení a pláč
Co se stáhne bezmocí
Hladím Tvou duši na dálku
Jsi sladká jak Ti pomoci
Přebírám přání z korálků
Věř že Tvá touha je i mou
a čeká nás ještě řada scestí
Až všechny trable pominou
Snad zahřeje nás štěstí.
KrAjInA vZpOmÍnEk
Jdu přednádhernou krajinou, krajinou zapadlou bílím sněhem, stále dokola přemýšlím nad tím nejkrásnějším létem. Moc si pro mě znamenal, vším si pro mě byl, avšak jsi mě opustil a k jiné se přitočil. Teď mi tady schází někdo, kdo by mě za ruku chytil a kdo by mě na jaře ze zimního spánku polibkem vzkřísil. I když už mě nemáš rád, i když Tě to už dávno omrzelo já Tě stále ráda mám, nic mi s Tebou nechybělo. Proč si mě opustil? Proč jsi jen dovolil, aby se z nejšťastnějšího človíčka stala smutná dušička???
TvOjE vInA
Nechci, abys mě držel v objetí,já nechci, abys mě líbal, ¨celej náš vztah byl prokletí,jak málo sis mě hlídal!Tak už zapomeň ba ten čas,já už sem jenou svá,to, že nám to neklapalo, je vina jenom Tvá.

Srdíček

19. července 2007 v 16:01 | Marky-tka |  ♣ Obrázky a animace ♣

Kočičky

19. července 2007 v 15:52 | Marky-tka |  ♣ Obrázky a animace ♣
Obrázky - Kočky: 2
Obrázky - Kočky: 5
Obrázky - Kočky: 6
Obrázky - Kočky: 8
Obrázky - Kočky: 2
Obrázky - Kočky: 6
Obrázky - Kočky: 7
Obrázky - Kočky: 8
Obrázky - Kočky: 2
Obrázky - Kočky: 5
Obrázky - Kočky: 7
Obrázky - Kočky: 4
Obrázky - Kočky: 7
Obrázky - Kočky: 8
Obrázky - Kočky: 5
Obrázky - Kočky: 6
Obrázky - Kočky: 8
Obrázky - Kočky: 1
Obrázky - Kočky: 6
Obrázky - Kočky: 1
Obrázky - Kočky: 3